top of page

Tifika Hakkında

Tifika Bilgil İletişim Danışmanlık Ticaret Limited Şirketi 18 Ağustos 2016 tarihinde Ankara Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinde kuruldu. 2017 yılında Kosgeb Girişimcilik Destek Programına kabul edildi ve faaliyetlerine Girişimci İşletme olarak devam etti. Aynı yıl Atılım Üniversitesi Ön Kuluçka Merkezinden de kabul aldı. Şirket bünyesinde geliştirilen ilk projede genel katılıma açık eğitimlere katılan kişilere dijital katılım belgesi, dijital sertifika verilmesi üzerine bir web portalı geliştirdi. Eş zamanlı olarak danışmanlık hizmeti vermeye devam etti. 
2019 yılında geliştirmeye başladığı Sertifika 4.0 projesi ile dijital sertifikaların sanayide kullanılmasını sağlayan iş modelini tasarladı. Sertifika 4.0, Ankara Kalkınma Ajansı Proje Pazarında 2019 yılında ilk 100 proje arasında yer aldı. Proje Pazarında Ostim Teknik Üniversitesi İnovasyon Merkezi Ofis Ödülüne layık görüldü. 
Tifika, 2020 yılında katıldığı Ankara Startup Zirvesinde iki farklı ödül aldı. 2021 yılında eğitim etkinliklerinin bilet satış organizasyonu ile ilgili olarak egitimbileti.com projesini hayata geçirdi.

Hakkımızda: Biz Kimiz?
bottom of page