• tifika

Oğuz Aslan

1983 yılında Elazığ’da doğdu. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünde tamamladı. Lisans eğitiminden sonra Kırıkkale Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Ön Lisans programından mezun oldu.

Profesyonel kariyerine İzgören Akademi’de proje asistanı olarak başladı. Ardınan Eğitim Ar-Ge Asistanı, Uzaktan Eğitim Proje Sorumlusu görevlerini yürüttü. Askerlik görevinin ardından üç yıl Real Hipermarketler Zincirinde Eğitim Uzmanı olarak çalıştı. 2016 yılında kurduğu şirketi Tifika Bilgi İletişim bünyesinde, kurumlara özel eğitim ve gelişim, girişimci hızlandırma ve mentorluk programları yürütmektedir.

AIESEC, JCI, Türkiye Uğur Böcekleri Projesi, Toastmasters, Gain Global, Dijital Dönüşüm Enstitüsü kurumlarında Yönetim Kurulu Üyesi, Kurucu Üye, Üye gibi görevler almaya devam etmektedir.

2011 yılından bu yana aralarında KOSGEB, UNDP, Kalkınma Ajansları, Odtü, Başkent, Atılım, Çankaya Üniversitelerinin de bulunduğu çeşitli kurumlar için eğitim ve girişimcilik programları düzenlemekte, bu ve bunun gibi programlarda eğitmen ve mentor olarak yer almaktadır.

Yayınlanmış iki kitabı ve düzenli paylaşımda bulunduğu “Oğuz Aslan İle Ekosistem” isimli bir Youtube kanalı bulunmaktadır. Oğuz Aslan evli ve bir çocuk babasıdır.

3 görüntüleme