top of page

Tifika Bilgi İletişim olarak, eğitim programları, mentorluk, hızlandırma programları, danışmanlık hizmetleri, moderasyon ve dijital sertifikasyon gibi çeşitli alanlarda profesyonel hizmetler sunuyoruz.

7.000 saatin üzerinde bir eğitim süresi ile 26.000'den fazla katılımcıya hizmet vererek, girişimcilerin, işletmelerin ve profesyonellerin gelişimine destek olduk. İnovasyon ve teknoloji odaklı çözümler sunarak iş fikirlerinin doğrulanması, pazar analizi ve teknoloji entegrasyonu gibi aşamalarda yenilikçi ve uygulanabilir çözümler sağlamaya çalıştık.

Sektörde lider bir eğitim ve danışmanlık şirketi olarak, girişimcilik ekosistemine değer katmak, sürekli gelişen teknoloji ve endüstri trendlerine ayak uydurarak sürdürülebilir büyüme ve başarıya ulaşmanızı sağlamayı amaçlayarak hareket ediyoruz.

2016 yılında Ankara Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinde kurulan şirketimiz, 2017 yılında Kosgeb Girişimcilik Destek Programına kabul edildik.

 

Bu tarihten itibaren geliştirdiğimiz projeler ve sunulan hizmetlerle sektörde öne çıkmaya başladık. Dijital sertifikasyon çözümleri ve eğitimbileti.com ve rozetle gibi önemli projelerle adımızdan söz ettirdik.

Tarihçemiz

2004

Kurumlara yönelik eğitim eğitim programları için içerik hazırlamaya ve sunmaya başladık.

 

2010

İçerisinde yer aldığımız ilk danışmanlık projesi tamamlandı.

 

2011

KOSGEB'in akredite ettiği eğitmen listesinde yer alarak KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerini vermeye başladık. Girişimcilik ekosistemindeki ilk adımlarımızı atmış olduk.

 

2012

İş Güvenliği Uzmanları ile iş güvenliği hizmetine ihtiyaç duyan işletmeleri bir araya getiren ilk internet girişimimiz uzmanuzman.com hayata geçti. 

 

2015

Kişiye özel eğitim önerisi sunmayı hedefleyen "Gelişim Ajandam" projesi TOBB ETÜ Garaj Uygulayıcı Kuruluşu bünyesinde TÜBİTAK 1512 BİGG Programında sunum yapmaya hak kazandık.

 

2016

Tifika Bilgi İletişim Danışmanlık Ticaret Limited Şirketi'ni, Ankara Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinde kurduk.

 

2016

Tifika Bilgi İletişim, KOSGEB Girişimci Destek Programına kabul edildi.

 

2018

Tüm eğitim, danışmanlık hizmetlerimizi, ürettiğimiz dijital projelerimizi Tifika Bilgi İletişim çatısı altında sunmaya başladık.

 

2019

Eğitim ve gelişim etkinliklerini aynı platformda toplamayı hedefleyen egitimbileti.com hayata geçti.

2021

Kurucu ortağı olduğumuz dijital hukuk girişimi hayata geçti.

2023

Kullanıcıların birbirlerine tebrik, teşekkür, sevgi gösterisi gibi amaçlarla sosyal ve profesyonel dijital rozetler gönderebildikleri rozetle uygulaması hayata geçti.

Tifika Bilgil İletişim Danışmanlık Ticaret Limited Şirketi 18 Ağustos 2016 tarihinde Ankara Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinde kuruldu. 2017 yılında Kosgeb Girişimcilik Destek Programına kabul edildi ve faaliyetlerine Girişimci İşletme olarak devam etti. Aynı yıl Atılım Üniversitesi Ön Kuluçka Merkezinden de kabul aldı. Şirket bünyesinde geliştirilen ilk projede genel katılıma açık eğitimlere katılan kişilere dijital katılım belgesi, dijital sertifika verilmesi üzerine bir web portalı geliştirdi. Eş zamanlı olarak danışmanlık hizmeti vermeye devam etti. 2019 yılında geliştirmeye başladığı Sertifika 4.0 projesi ile dijital sertifikaların sanayide kullanılmasını sağlayan iş modelini tasarladı. Sertifika 4.0, Ankara Kalkınma Ajansı Proje Pazarında 2019 yılında ilk 100 proje arasında yer aldı. Proje Pazarında Ostim Teknik Üniversitesi İnovasyon Merkezi Ofis Ödülüne layık görüldü. Tifika, 2020 yılında katıldığı Ankara Startup Zirvesinde iki farklı ödül aldı. 2021 yılında eğitim etkinliklerinin bilet satış organizasyonu ile ilgili olarak egitimbileti.com projesini hayata geçirdi.

2011

 • KOSGEB Girişimci Desteği kapsamında verilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri ile ilgili akreditasyon sağlandı ve Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri verilmeye başlandı.

 

2012

 • ​İş Güvenliği Uzmanları ile işletmeleri bir araya getiren platform, uzmanuzman.com yayına alındı.

 

2015

 • Dijital Sertifika Aracılık Sistemi Yazılımı için Tübitak 1512 BİGG Programı'na TOBB ETÜ Garaj Başvurusu yapıldı.

 

2016

 • Ankara Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinde Tifika Bilgi İletişim Danışmanlık Ltd. Şti. kuruldu.

 • Dijital Sertifika Aracılık Sistemi (tifika.com) yazılımını yayına alındı.

2017

 • Tifika Bilgi İletişim Danışmanlık Ticaret Ltd. Şti, KOSGEB Girişimci Desteği kapsamında onaylandı.

 • tifika.com, Atılım Üniversitesi Girişimcilik Merkezine kabul edildi.

2019

 • Dijital Sertifikaların makinelerde bir anahtar olarak kullanılabilmesini sağlayan Certifcate 4.0 projesi PoC çalışmaları başladı.

 • Certificate 4.0 Projesi Ankara Startup Zirvesinde iki ödül aldı.

 • Certificate 4.0 Projesi Ankara Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen Proje Pazarında ilk 100 proje arasına kabul edildi.

 • Certificate 4.0, Ankara Kalkınma Ajansı Proje Pazarında Ostim Teknik Üniversitesi İnovasyon Merkezi Ofis Ödülünü aldı.

2021

 • Eğitim etkinliklerini bir araya toplayan ve eğitimlerin bilet satışlarına aracılık eden egitimbileti.com yayına alındı.

bottom of page