top of page

Sahnede Öğren / LotS & ListLearning on the Stage / Sahnede Öğren, katılımcıların doğaçlama konuşma, yaratıcılık, kriz yönetimi gibi becerilerini geliştiren imza etkinkinliklerimizden biridir.


Sahnede Öğren


Sahnede Öğren, katılımcıların topluluk önünde konuşma, kriz yönetimi, yaratıcı düşünce, iletişim, zaman yönetimi, stres yönetimi, farklı durumlara karşı esneklik, planlama gibi becerilerini geliştiren yaparak öğrenme yöntemine dayalı eğlenceli bir kurumsal etkinliktir.


Etkinlikte gönüllü bir katılımcı sahneye davet edilir. Bilgi ve tecrübe açısından rahatça konuşma yapabileceği bir konu seçmesi istenir. Seçtiği konuda hangi alt başlıkları anlatacağı sorulur ve not alınır. 


Konuşmacı 7 dakika boyunca seçtiği alanda ve belirlediği başlıklarda bir konuşma yapar. Ancak konuşması sırasında kendisine moderatör tarafından daha önce belirlenmiş birbirinden farklı ve konu ile ilgisiz 7 görsel eşlik eder. 


Konuşmacıdan beklenti, konuşmasını görseller ile birlikte bir bütün halinde devam etmesidir. 


Kazanımlar:

Konuşmacı;

  • Topluluk önünde konuşma cesaretini sergiler.

  • Konuşması ile ilgili kısa sürede bir planlama yaparak bunu paylaşır. Zaman baskısı altında hızlı planlama yapar.

  • Değişen görseller ile birlikte kendi belirlediği akışta kalmak zorundadır. Esneklik becerilerini konuşmasını yaparken geliştirir.

  • 7 dakikalık süreyi belirlediği başlıkları anlatabileceği şekilde planlamayı deneyimler.

  • Kendisini dinleyen ekip arkadaşları, takıldığı noktalarda hatırlatmalar yapar. Takım olma ve birlikte çalışma becerilerini sahnede deneyimler.

  • Birbiriyle ve konuyla ilgili olmayan görselleri anlattığı konu ile hızlıca bağdaştırarak yaratıcı düşünme becerilerini sahnede stres altında geliştirir.


Konuşma sonunda moderatör ve katılımcılar, konuşma ile ilgili değerlendirmelerini paylaşır. İyi ve geliştirilebilir yanları aktarılırken katılımcılar, yaparak öğrenme yoluyla geribildirim verir. Konuşmacı, aldığı geribildirim ile kendisini geliştirir.


İsteğe bağlı olarak konuşmacının konuşması video kaydına alınır ve konuşmacıya etkinlik sonrasında iletilir.


Kurumun önceden belirlenmiş ihtiyaçları doğrultusunda konuşmanın kuralları moderatör tarafından değiştirilerek beklenen kazanımların yaparak öğrenme yöntemi ile gerçekleşmesi sağlanır.

Son Yazılar

Hepsini Gör

EntDebate

Girişimcilerin/Start Upların kendi iş fikirleri üzerine yaptıkları özel tasarlanmış bir münazara formatıdır.

Comments


bottom of page